Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków

Uczta muzyczna i pomoc dla Olafka

11.05.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Olaf Noszka 16 z 22 miesięcy swojego życia spędził na oddziałach intensywnej terapii oraz kardiochirurgii. Od urodzenia cierpi na niedorozwój lewej komory serca (HLHS). Jest to wrodzona wada, która w przypadku braku przeprowadzenia operacji skutkuje śmiercią noworodka. 9 maja krakowianie wsparli go podczas koncertu orkiestry symfonicznej z USA.

Orkiestra Symfoniczna Południowego Uniwersytetu Adwentystycznego (The Southern Adventist University Symphony Orchestra) jest właśnie w trakcie swojego tournée po Europie Wschodniej. 9 maja gościła w Krakowie, w Kościele św. Katarzyny. Młodzi muzycy z USA znakomicie poradzili sobie z utworami m. in. Beethovena, Czajkowskiego czy Dworzaka.

Po koncercie zorganizowanym przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie i Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) zbierano pieniądze dla Olafa.  

– Niedawno chłopiec wrócił do domu, ale czeka go jeszcze kosztowna rehabilitacja. Dlatego postanowiliśmy pomóc – podkreśla pastor Zenon Korosteński.

 „W innych krajach pewnie byłby poddany aborcji, lecz my go odratowaliśmy” – mówił podczas imprezy prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, opiekujący się Olafem od urodzenia. „Znam determinację rodziny chłopca i wiem, że naprawdę warto ich wspierać”.

Na koncercie obecni byli również ks. infułat Jerzy Bryła, duszpasterz krakowskich artystów oraz pastor Marek Rakowski, sekretarz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce.

Mama Olafa nie kryła wzruszenia. „Podejście ludzi się zmienia. Czujemy duże wsparcie” – mówiła.

Udało się zebrać ponad 2 tys. złotych, ale – jak podkreślał prof. Skalski – „ich wartość jest co najmniej 10 razy większa, bo wypływają prosto z serca”.

Dowiedz się więcej o chorobie Olafa.

Czytaj o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

Serwis Informacyjny ChSCh (mr, aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków
os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta

Nr konta bankowego:
68 2030 0045 1110 0000 0293 4780

Kierownik: Piotr Pilarczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij