Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków

Dzień jak co dzień – zwykły dla nas, pomocny dla innych

13.09.2011, Pomoc żywnościowa

W Krakowie-Nowej Hucie już od kilku lat działa filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Mimo skromnych możliwości wolontariusze systematycznie prowadzą pomoc żywnościową w ramach unijnego programu PEAD.

Ostatnie wydawanie artykułów spożywczych odbyło się 7 września. Pytany o jego przebieg Piotr Pilarczyk, kierownik filii odpowiada:

– Wszystko odbyło się zwyczajnie, bez problemów. Żywność odebrało 180 osób.

Jednak co by nie mówić o liczbie beneficjentów krakowskiej filii, których rzeczywiście, w stosunku do potrzeb, jest niewielu, konkretną pomoc z rąk wolontariuszy otrzymuje wiele rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Pomoc ta możliwa jest dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie oraz lokalnym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej Filią nr 9. MOPS oprócz listy potrzebujących zapewnia transport oraz osoby pomagające przy wydawaniu żywności. Jest to nieocenione wsparcie.

Co ciekawe, wśród wolontariuszy ChSCh w Nowej Hucie przeważają osoby dojrzałe wiekiem: 50+. Zwykle przy rozdzielaniu produktów żywnościowych między beneficjentów za każdym razem pomaga ktoś inny. W ten sposób, poświęcając naprawdę małą cząstką swojego czasu, wolontariusze biorą udział w konkretnej i wymiernej pracy dla drugiego człowieka. A ta ma wielką wartość.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków
os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta

Nr konta bankowego:
68 2030 0045 1110 0000 0293 4780

Kierownik: Piotr Pilarczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij