Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków

Dzień Dziecka w Nowej Hucie

1.06.2008, nieprzypisany

Z okazji Dnia Dziecka Organizacja Pożytku Publicznego Chrześcijańska Służba Charytatywna (OPP ChSCh) - Filia w Nowej Hucie zorganizowała wycieczkę dla dzieci z ubogich rodzin w Nowej Hucie oraz z innych miejscowości z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. 1 czerwca wolontariusze filii ChSCh wraz z dziećmi pojechali do wioski indiańskiej - na szczęście nie aż do dalekiej Ameryki, a do Szczyrzyc, koło Limanowej w Małopolsce. 

Dzieci powitało tam sympatyczne małżeństwo w indiańskich strojach. Oprowadzając po wiosce, opowiedzieli bardzo zainteresowanym podopiecznym filii ChSCh o zwyczajach i życiu Indian.

Był to również czas wspólnych gier i zabaw sprawnościowych, typowych dla dzieci indiańskich. Dzieci mogły również posmakować kiełbaski z ogniska. Odbyły się także zajęcia warsztatowe w grupach. Nasi milusińscy mieli okazję nauczyć się, jak robić amulety oraz posłuchać utworów granych na indiańskich instrumentach, a także zaśpiewać piosenkę w języku plemienia Siuksów. Na koniec wszystkie dzieci dostały paczki ze słodyczami. Był to pogodny i radosny dzień dla wszystkich.

"Takich dni oraz życzymy wszystkim dzieciom. Niech wzrastają w łasce u Boga i u ludzi" - powiedział przedstawiciel organizatora imprezy - filii Organizacji Pożytku Publicznego Chrześcijańska Służba Charytatywna w Nowej Hucie.

Serwis Informacyjny OPP ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków
os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta

Nr konta bankowego:
68 2030 0045 1110 0000 0293 4780

Kierownik: Piotr Pilarczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij