Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków

Doprowadzać do szaleństwa

5.04.2011, Pomoc rodzinie

Zdanie „doprowadzasz mnie do szaleństwa” może być rozumiane na dwa skrajnie odmienne sposoby: potwierdzać ekstazę, jaką dana osoba wywołuje, lub szewską pasję, do jakiej doprowadza. W Krakowie podczas dwóch wykładów prowadzonych przez parę małżeńską można się było dowiedzieć, jak poprawić relacje rodzinne.

Alina i Marek Rakowscy to nie tylko para małżeńska. Są też wykwalifikowanymi doradcami rodzinnymi – oboje posiadają Certyfikat Departamentu Rodziny Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, wspólnie prowadzą seminaria małżeńskie w całej Polsce. Tym razem mówili ogólnie o relacjach między ludźmi, szczególnie skupiając się jednak na życiu małżeńskim.

„Doprowadzasz mnie do szaleństwa, ale w ten najlepszy sposób”, zakończył pierwsze spotkanie Marek Rakowski, wręczając swojej żonie różę. Wcześniej prowadzący pokazywali niepoprawne oraz dobre wzorce komunikowania się (za pomocą filmów i odgrywanych przez siebie scenek). Wykład zgromadził ponad 60 osób.

Następnego dnia prelegenci przedstawili charakterystykę kolejnych etapów małżeństwa, przyrównując je do czterech pór roku. Zrobili to w sposób nietypowy, zaczynając od ostatniego okresu, a to dlatego, aby skończyć na wiośnie, bo przecież właśnie Nadzieja na wiosnę to ogólny temat wszystkich prelekcji organizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie.

Już w najbliższy weekend dwa interesujące wykłady dr Jacka Mattera: Ciemność, widzę ciemność oraz Nie wierzę w cuda (9, 10 kwietnia, godzina 17, ul. Lubelska 25). Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny – zapraszamy!

Zobacz szczegóły na www.NadziejaNaWiosne.pl

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(mr)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków
os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta

Nr konta bankowego:
68 2030 0045 1110 0000 0293 4780

Kierownik: Piotr Pilarczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij