Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kraków

Bezstresowo o stresie i nie tylko

25.03.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Dobiegły końca wykłady Sięgnij po zdrowie! organizowane przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Krakowa. Podczas sześciu spotkań ze specjalistami uczestnicy mogli się przekonać, że – zgodnie z tym, co sugerował tytuł cyklu – zdrowie jest w zasięgu ich ręki.

Fizjoterapeuta i miłośnik zdrowego stylu życia Zbigniew Wiergowski wraz z żoną Anną podczas ostatniego wykładu w Nowej Hucie – przyrządzając smaczne i pełnowartościowe potrawy – odkrywali przed widzami tajniki zdrowej kuchni. Ten pokaz sztuki kulinarnej, w której każdy może stać się mistrzem, zakończyły oczywiście degustacja i szczegóły dotyczące przepisów.

Wcześniej, w sobotę była mowa o walce ze stresem.

– Przede wszystkim musimy zdefiniować, co jest naszym stresorem – relacjonuje treść wykładu jeden z uczestników. – Dużą rolę w walce z silnym stresem odgrywają m.in. ruch i właściwe odżywianie.           

Pierwsze dwa wykłady z cyklu Sięgnij po zdrowie!, 5 i 6 marca prowadził Stanisław Kubica, chiropraktyk. Zapraszał on do ćwiczeń mających na celu przyniesienie ulgi w dolegliwościach związanych z kręgosłupem. W trakcie kolejnych czterech spotkań Zbigniew Wiergowski mówił o tym, jak utrzymać sprawność psychofizyczną do późnej starości, zachować radość mimo problemów, radzić sobie ze stresem i zdrowo się odżywiać.

Wykłady trwały 5–20 marca i odbywały się w każdą sobotę i niedzielę.

– Warto pamiętać o podstawowych zasadach zdrowia – podsumowuje Piotr Pilarczyk, kierownik filii ChSCh w Krakowie-Nowej Hucie. – Często je znamy, ale mamy problemy z ich stosowaniem.

Teraz każdy z uczestników spotkań organizowanych przez ChSCh będzie wiedział, w jaki sposób może codziennie sięgać po zdrowie.     

Zobacz wywiad ze Zbigniewem Wiergowskim, prelegentem wykładów Sięgnij po zdrowie!

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Kraków
os. Teatralne 24
31-946 Kraków Nowa Huta

Nr konta bankowego:
68 2030 0045 1110 0000 0293 4780

Kierownik: Piotr Pilarczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij